Объявление больше не публикуется на сайте

AO CASMED angajează asistente medicale/kinetoterapeut/șofer

Глодяны 25 Июня 2021, 18:23 Просмотров: 210
Asociația Obștească CASMED angajează asistente medicale/kinetoterapeut/șofer pentru echipa mobilă în cadrul serviciului de îngrijiri integrate la domiciliu, în localitățile din raionul Glodeni.

Cerințe față de candidați:
Studii medicale de specialitate;
Permis de conducere cat. B este un avantaj;
Capacitatea de a lucra în echipă;
Capacitatea de a păstra confidențialitatea;
Abilități de comunicare și raportare.

Responsabilități principale pentru kinetoterapeut:
-evaluarea și identificarea tulburărilor locomotorii și de poziționare;
-elaborarea planului individualizat de asistență;
-prestarea serviciilor de kinetoterapie;
-monitorizarea și evaluarea progresului stării beneficiarului.

Responsabilități principale pentru asistente medicale:
- administrarea tratamentului medicamentos;
-monitorizarea parametrilor fiziologici;
- tratarea escarelor și plăgilor;
-fizioproceduri;
-coordonarea activității îngrijitorilor.

Responsabilități principale pentru șofer:
Transportarea membrilor echipei mobile la domiciliul beneficiarilor.

Ce oferim?
Salariu motivant;
Uniformă și echipament de protecție;
Posibilități de instruire continuă și dezvoltare;
Mediu de lucru atractiv;
Echipă tânără și dinamică.

Serviciile de îngrijiri integrate la domiciliu sunt pilotate în cadrul proiectului ”Îmbătrânire și Sănătate” susținut financiar de Crucea Roșie din Elveția, în colaborare cu Ministerul Sănătății, Munc

Характеристики

  • Форма занятости
    Постоянная
  • График работы
    Полный день
  • Образование
    Среднее специальное
  • Тип вакансии
    Прямая
  • Сферы деятельности
    Медицина, фармацевтика
  • Специализация
    Медицинский персонал
  • Расположение вакансии
    в Молдове
  • Глодяны