Anunțul nu se mai publică pe site

AO CASMED angajează asistente medicale/kinetoterapeut/șofer

Făleşti 25 Iunie 2021, 18:47 Vizualizări: 248
Asociația Obștească CASMED angajează asistente medicale/kinetoterapeut/șofer pentru echipa mobilă în cadrul serviciului de îngrijiri integrate la domiciliu, în localitățile din raionul Fălești.

Cerințe față de candidați:
Studii medicale de specialitate;
Permis de conducere cat. B este un avantaj;
Capacitatea de a lucra în echipă;
Capacitatea de a păstra confidențialitatea;
Abilități de comunicare și raportare.

Responsabilități principale pentru kinetoterapeut:
-evaluarea și identificarea tulburărilor locomotorii și de poziționare;
-elaborarea planului individualizat de asistență;
-prestarea serviciilor de kinetoterapie;
-monitorizarea și evaluarea progresului stării beneficiarului.

Responsabilități principale pentru asistente medicale:
- administrarea tratamentului medicamentos;
-monitorizarea parametrilor fiziologici;
- tratarea escarelor și plăgilor;
-fizioproceduri;
-coordonarea activității îngrijitorilor.

Responsabilități principale pentru șofer:
Transportarea membrilor echipei mobile la domiciliul beneficiarilor.

Ce oferim?
Salariu motivant;
Uniformă și echipament de protecție;
Posibilități de instruire continuă și dezvoltare;
Mediu de lucru atractiv;
Echipă tânără și dinamică.

Persoanele cointeresate sunt rugate să ne apeleze

Сaracteristici

  • Forma de angajare
    Permanent
  • Programul de lucru
    Full time
  • Studii
    Medii speciale
  • Tipul de locuri de muncă
    Direct
  • Domenii de activităţi
    Altele
  • Specializare
    Altele
  • Locația postului vacant
    în Moldova
  • Făleşti
Loading...