Manager transport / Operations Manager

Кишинёв 19 Февраля 2024, 14:59 Просмотров: 504
Compania GAMMA LOGISTICS specialist în transport internațional de mărfuri, anunță deschiderea postului vacant pentru Manager transport / Operations Manager.
Principalele responsabilități:
• Asigura managementul serviciilor de transport ale companiei
• Comunicarea / consultarea clienților locali și din extern
• Respectarea standardelor operaționale a companiei și a clienților
• Verificarea și aprobarea documentație de însoțirea a mărfii
• Perfectarea documentelor de transport cu respectarea normelor legale
• Gestionează si optimizează toate procesele operaționale pentru a atinge cei mai buni termeni de tranzit la costuri optime.
• Gestionează colaborarea dintre clienți si departamentele broker vamal / expediție
Cerințe:
• Studii superioare
• Cunoașterea limbii engleze scrise la nivel avansat
• Gândire strategica si creativă - de business
• Pasionat de activitatea sa, profesionist, pro-activ si cu inițiativă
• Experiența în calitate de manager logist sau specialist în domeniul vămuirii (reprezintă un avantaj)
• Permis categoria B (reprezintă un avantaj)
Beneficiile oferite:
• Se oferă instruire și integrare în activitățile aferent postului
• Salariu motivant + bonusuri
• Echipă energică și prietenoasă
• Spațiu de lucru modern
• Program de lucru: Luni- Vineri (9:00 – 17:30)
• Angajare oficială + pachet social deplin

Vin-o în echipa noastră, expediază CV-ul la adresa electronică: [email protected]
Persoanele selectate în baza de CV vor fi contactate în sc

Характеристики

  • Форма занятости
    Постоянная
  • График работы
    Полный день
  • Образование
    Высшее
  • Тип вакансии
    Прямая
  • Сферы деятельности
    Транспорт, логистика, складское хозяйство
  • Специализация
    Менеджеры перевозок
  • Расположение вакансии
    в Молдове
Поделитесь объявлением с друзьями
  • Кишинёв